Návštěvní kniha

Vážení návštěvníci,

líbilo se Vám na Českém Šternberku? Zaujala Vás prohlídka a chcete upozornit i ostatní na zajímavost, která vás upoutala? Nebo jste snad byli zklamáni? Máte návrh na zlepšení našich služeb? Rádi bychom znali Váš názor a rádi zodpovíme i Vaše dotazy.
Prosím, dodržujte zásady slušného vyjadřování. Příspěvek se na této stránce neobjeví ihned po odeslání, vyhrazujeme si právo nezveřejnit ty příspěvky, jejichž obsah a forma budou zásadám slušného vyjadřování odporovat.

Děkujeme za pochopení.Příspěvek do návštěvní knihy:
Jméno/přezdívka:
Text příspěvku:
Opište kontrolní kod:
 • Katka BarašíkováPátek, 17. prosinec62.168.3.214

  Ráda bych poděkovala za velmi nevšední zážitek, který nám poskytla adventní prohlídka hradu v sobotu 11.12. v 11.hodin. Hrad sám o sobě i jeho historie jsou velmi zajímavé, nicméně výklad průvodkyně paní Aleny toto ještě umocnil. Živý a poutavý projev, perfektně zodpovězené dotazy a spousta konkrétních faktů protáhly prohlídku na možná i dvojnásobnou dobu a stále bylo co poslouchat. Rádi cestujeme po památkách, takže můžeme srovnávat a to, co jsme v sobotu prožili, byla absolutní špička. Děkujeme a přejeme hodně stejně spokojených návštěvníků.

 • Dáša MachalováČtvrtek, 4. březen95.102.179.171

  Vážená smútiaca rodina,

  Pán gróf Zdeněk Sternberg bol očarujúci človek, ktorý bol zosobnením ušľachtilosti a noblesy. Počuť ho rozprávať, alebo čítať jeho rozhovory bolo hlbokým zážitkom a životnou školou.
  Dnes, keď už spolu s ním odišla do večnosti aj pani grófka Sternbergová, prijmite prosím, vážená smútiaca rodina, vyjadrenie mojej hlbokej sústrasti.
  PAX
  S úctou,
  D. Machalová, Bratislava

 • emer. prim. MUDr. Martin HolasPondělí, 25. leden88.101.240.48

  Vážení pozůstalí, přijměte, prosím, moji hlubokou a upřímnou soustrast s úmrtím Zdenka hraběte Sternberga. Do tohoto krásného koutu Posázaví jezdím od dětství a pamatuji, když otec zesnulého prováděl na svém ukradeném hradě. V roce 1975 jsem měl na vašem hradě svatbu a naše manželství trvá dodnes. K hradu i celému vašemu rodu máme s manželkou hluboký vztah.
  V úctě MUDr. Martin a MUDr. Zdena Holasovi, Opatovice II 41, 28504 Uhlířské Janovice.

 • Jaromír HanákČtvrtek, 21. leden95.82.133.113

  Prosím, vyřiďte pozůstalým po Zdeňku hraběti Sternbergovi mou hlubokou soustrast, rodině i všem blízkým. Měl jsem tu velkou čest se s ním třikrát v životě setkat a od prvního okamžiku jsem pocítil, že je to šlechtic nejen rodem! Když jsem se na něj já, neznámý malý nakladatel, kdysi obrátil s prosbou o možnost reprodukovat (několik desítek!) grafik z konce 16. a 1. poloviny 17. století pro připravovanou knihu o bitvě na Bílé hoře, okamžitě a s velkou vstřícností - a bezplatně! - mi to (v jednom mrazivém únorovém dni roku 1998) nejen umožnil, ale byl mi i osobně nápomocen! Navíc, když jsem potřeboval doplnit popisy reprodukcí, zajel se mnou na hospodářství ve Šternově, abych je mohl na tamní kopírce ze sbírkové dokumentace okopírovat. Kniha o několik měsíců později, také díky panu hraběti vyšla. (Vím, že těch několik výtisků knihy, které jsem mu poté věnoval, byla jen zanedbatelná splátka na obrovský dluh za doslova nezištné poskytnutí práva reprodukce.) Často jsem od té doby na pana Zdeňka Sternberga, když jsem o něm našel někde byť třeba jen drobnou zmínku, pomyslel. Pociťoval jsem a dodnes pociťuji nesmírnou vděčnost za to životní štěstí, že jsem se mohl s tak nádherným člověkem setkat!
  Ještě jednou, prosím, přijměte mou hlubokou a upřímnou soustrast.
  Jaromír Hanák
  Nakladatelství Ave
  Brno

 • Ivan Jakub JakubíkStředa, 20. leden46.135.31.57

  Upřímnou soustrast rodině i všem blízkým pana hraběte Sternberga. Vzpomínám s úctou a s respektem.
  Requiescat in pace...

 • Jitka VáchováStředa, 20. leden81.19.46.120

  Pláču, skrz slzy nemohu skoro ani psát.
  Je mi to moc líto,...
  Pan Šternberk nás jednou provázel po hradu, krásné, nezapomenutelné. Český Šternberk je naší rodinnou srdeční záležitostí. Je to první hrad kam jsme vzali dceru / byl jí teprve rok a byla hodná/.Pana Šternberka jsme několikrát zahlédli s paní na terase. Neustále sledujeme a navštěvujeme několikrát do roka hrad. Děkujeme pane Šternberk za lásku a péči co jste dal hradu a jeho okolí. Každý rok se opravil a vylepšil kousek.. Děkujeme Vám moc. Budeme vzpomínat s úctou a láskou. Odpočívejte v pokoji.

 • Věra HejnáÚterý, 19. leden178.255.168.123

  Český Šternberk jsme s kamarádkou navštívily 13.7.2018. Prohlídka hradu byla moc hezká. Paní hraběnka Šternberková zrovna vařila oběd. Příjemná vůně z připravovaného oběda byla cítit i v některých prohlídkových místnostech. Byl to krásný pocit. Teplo domova. Hrad prostě žil. Věřím, že to tak zůstane i nadále i přesto, že pan hrabě zemřel. I když jsem se s ním osobně nesetkala, tak v mých vzpomínkách vždy zůstane jako člověk s velkým morálním kreditem.

 • Pavlína FialováÚterý, 19. leden178.248.251.129

  Upřímnou soustrast. Také naše rodina každoročně, navštěvovala hrad Český Šternberk, moje maminka do zdejšího kraje jezdila jako malé dítě a pamatovala "starého pána", otce pana hraběte, jako průvodce. Později rodina v blízkém okolí vystavěla chatu a bylo pro nás samozřejmé podívat se na hrad alespoň jednou za léto. V posledních letech jsem vždy při návratu z chaty koukala z vlaku, jestli pan hrabě je doma, jestli svítí nebo má v letním parnu otevřené okno. Asi budu ze zvyku koukat dál, i když tu již s námi není. Velká škoda. I když jsem jej jen párkrát zahlídla a nikdy s ním nemluvila, bude mi velmi chybět.

 • Jan VerlÚterý, 19. leden89.239.3.29

  pan hrabě Zdenko Sternberg byl posledním z žijících vrstevníků mé maminky. Hodně vzpomínek mi na něj a celou rodinu zůstává.
  Ať odpočívá v pokoji.
  S se vzpominkami a s úctou
  Jan Verl (Strassberger)

 • Marie KřečkováÚterý, 19. leden88.103.228.165

  Smutný je dnešní den,19 leden 2021, nejen pro Vás na hradě ale pro všechny kdo alespoň jednou hrad navštívili. Pro mojí rodinu bylo každoroční "povinnosti" o prázdninách zajít na Šternberk. Jednou jsme se s panem hrabětem potkali v knihovně. Můj manžel, který pocházel z Kácova vyprávěl o zážitcích , které měl jako kluk z návštěv na Šternberku.
  Je mi jako by mi zemřel někdo hodně blízký.
  Upřimnou soustrast rodině a Vám všem kdo jste měli tu čest s panem hrabětem pracovat.
  Ať odpočívá v pokoji.
  S úctou Marie Křečková

 • Libuše ValentováÚterý, 19. leden213.192.19.34

  Dobrý den,
  19.1.2021 den úmrtí pana Zdeňka Sternberga. Pro všechny jeho příbuzné a i pro ty, kteří si ho váží?
  Přijmněte, prosím, moji upřímnou soustrast. Je mi to líto."
  Libuše Valentová, Brno

 • ametystÚterý, 13. říjen109.81.210.222

  dobrý den , můžu říct že je nejlepší hrad

 • Kristýna Šimonová, zástupkyně kastelánkyÚterý, 13. říjen85.207.122.27

  Dobrý den. Hrad byl založen v r. 1241, starý je tedy téměř 780 let.

 • BedřihPondělí, 12. říjen109.81.210.245

  dobrý den ,můžu se zeptat jak je váš hrad starý

 • BedřihPondělí, 12. říjen109.81.210.245

  nejlepší hrad , průvodci děkuju

 • EvíšekStředa, 26. srpen46.135.36.45

  Dobrý den, dnešní návštěva byla super, hrad je moc pěkný, odcházeli jsme nadšeni. Panu Šternberkovi přejeme hodně zdravíčka

 • Petra Čápová Pondělí, 15. červen78.80.105.49

  Chtěla bych touto cestou moc poděkovat za úžasný zážitek v rámci prohlídky hradu v sobotu 13.6.2020 od 13.30 hodin
  Prohlídka byla zaměřená na dětské návštěvníky, ale i my dospělí jsme si ji moc užili. Děkuji slečně průvodkyni a klíčnici v jedné osobě za velmi milý a zároveň profesionální projev a přístup.
  Ještě jednou moc děkuji.
  Petra Čápová s rodinou.

 • Radek PánekČtvrtek, 28. květen176.98.110.54

  Včerejší návštěva byla zatím to nejlepší, co jsme zatím zažily.
  Mladou paní průvodkyni práce baví, není to to monotonní odříkání jak z učebnice dějepisu, strávily jsme i díky malému počtu osob(bylo nás celkem pouze 7)něco přes hodinu s krásným výkladem, slečna nebo paní příjemná a ochotná.Byli jsme poslední prohlídka a i díky opatřením ohledně Covidu jsme to tak nějak zvládli ;).
  Rádi doporučíme výlet ostatním, zanechali jsme nějaké malované kamínky, občerstvení taky výborný-není co vytknout.
  Poté jsme se byli občerstvit v restauraci Pod Hradem -a nejlepší bylo, že paní vrchní je tam stále už přes 20let, pamatuji si jí z doby kdy jsme jako vojáci z Benešova sjížděli na raftech Sázavu a pak s povolením tábořily na ostrůvku u splavu :D
  Přeji rodině Sternbergů hodně zdraví a spokojenosti.

 • Michaela KrombholcováÚterý, 31. prosinec109.81.210.137

  Zdravím všechny příznivce historie.Dnes 31.12.2019 jsme navštívili tento hrad a moc děkujeme za krásný zážitek a výklad průvodci p.Václavovi.Přejeme hodně zdraví p.Šternberkovi a celé jeho rodině!
  Krombholcovi

 • Richard z Opavy panu hraběti ze Sternberku.Středa, 25. prosinec78.45.54.178

  Krásné prožití vánočních svátků , šťastný Nový rok a hlavně hodně zdraví. Zajímám se o historii a historie vašeho rodu je velmi dlouhá. Obdivuji Vás za vše co jste pro hrad a zámek Český Šternberk dokázal udělat. Zatím jsem neměl příležitost k Vám zavítat, ale i s manželkou, která také přilnula k historii se k Vám v nejbližší době chystáme, prozatím nashledanou a ještě jednou Vám přejeme pevné zdraví.
  Rich. Prášil, Rolnická 25, Opava.

 • Marie KupsováSobota, 14. prosinec83.208.152.188

  Dobrý den, moc bychom chtěli poděkovat za nádhernou vánoční prohlídku s průvodcem Václavem 14.12.2019 ve 12hodin. Velký dík za jeho znalosti a poutavé vyprávění. Opravdu úžasný předvánoční zážitek. Moc děkujeme

 • DagmarNeděle, 29. září85.207.120.39

  Dobrý den, moc a moc bychom chtěli poděkovat neuvěřitelně úžasné paní průvodkyni - v pátek 27.9.2019 v 11.15 hod. Tato paní průvodkyně povýšila prohlídku hradu na nádherný umělecký zážitek. Velká poklona za její znalosti, poutavé vyprávění a dokonalé zodpovězení našich všetečných otázek. Velká poklona před jejím pracovním nadšením. Děkujeme moooc a prosím - vyřiďte jí to :-)

 • Lukáš VoitČtvrtek, 26. září88.101.187.222

  Moc bych chtěl poděkovat slečně či paní Alence za krásný dnešní výklad, který byl velmi poučný a vtipně podaný. Děkuji moc.

 • LenkaNeděle, 8. září83.208.131.218

  Moc bych chtěla poděkovat paní průvodkyni, která nás dnes ve 14.30 prováděla.Její výklad byl velmi zajímavý,doplněný o různé zajímavosti ze života pánů tohoto sídla, ráda zodpověděla všechny dotazy.Bylo vidět ,že paní její práce opravdu baví, ještě jednou velký dík

 • Kristýna Šimonová, zástupkyně kastelánkyČtvrtek, 22. srpen85.207.121.27

  Vážená paní Fryntová,
  děkujeme za zpětnou vazbu, je nám líto, že se prohlídka nevyvedla. Naše průvodce proškolujeme, aby znali co možná nejvíc informací a zajímavostí o hradě a jeho inventáři; následně je pak na samotných průvodcích, co přesně na prohlídkách zmíní, aby byl výklad poutavý. Rovněž se snažíme, aby i vystupování průvodců bylo na úrovni včetně jejich výkladu, pokud někdo z průvodců trpí vadou řeči, vedeme průvodce, aby do prohlídky nasadili své nadšení a výkladem svůj nedostatek kompenzovali. Posedávání na židlích či exponátech však v žádném případě nepovolujeme ani hradním zaměstnancům. Standardní doba prohlídky je 45-50 minut, což musí dodržovat všichni. Vaši připomínku si vezmeme k srdci a zlepšíme, co jen půjde.

 • Vladimíra Středa, 21. srpen90.178.130.2

  Dobrý den,
  včera, 20. 8. 19, jsme navštívili váš krásný hrad. Byli jsme uchvácení lokalitou, architekturou, vybavením. To, co nás ale velice zklamalo, byla ale slečna průvodkyně, patrně brigádnice. Tato na první pohled sympatická copatá dívka trpěla silnou vadou řeči a jejímu "výkladu" bylo velice špatně rozumět. To by se dalo tolerovat za předpokladu, že výklad bude alespoň fundovaný. Bohužel, byl velice povrchní, minimalistický, okořeněný rádoby vtípky. Nespisovná čeština tomu také nepřidala. Přestože naše prohlídka začínala v 11.45, slečna průvodkyně byla již natolik vyčerpaná, že se po dobu prohlídky(35 minut) neustále opírala o exponáty a posedávala na židlích. Tak trochu nás zachránila skupinka Asiatů, která měla informace v anglickém jazyce a umožnila nám do nich nahlížet, abychom se alespoň něco dozvěděli. Máme za sebou bezpočet návštěv nejrůznějších památek, ale s podobným "laciným" přístupem jsem se ještě nesetkala.
  Vladimíra Fryntová

 • JaroslavPondělí, 12. srpen88.103.80.219

  Dobrý den,
  chtěli by jsme touto cestou poděkovat paní průvodkyni(brigádnice), která nás provázela v sobotu 3.8.19 v 11:00 hod.Její prohlídka byla velice poutavá a čas strávený na hradě utekl tak rychle, že jsme museli uvolnit prostor další skupině.Ještě jednou vélké díky paní průvodkyni za krásný zážitek.

 • forestStředa, 7. srpen46.135.4.202

  Tak ta prohlídka byla v 11:00 a průvodkyně se jmenovala Eliška

 • forestStředa, 7. srpen46.135.4.202

  Dobrý den, dnes jsme s přítelkyní poprvé navštívili váš hrad a byli jsme nadšeni, měli jsme prohlídku v 10:40 s mladou slečnou, která byla vynikající, včera jsme navštívili státní hrad Karlštejn a musíme říci, že u vás se nám líbilo daleko více, děkujeme a kladné recenze budu posílat dále

 • Ulrika :-)Úterý, 25. červen37.221.251.251

  Dobrý den.
  V SO 22.6. jsme navštívili hrad. Lépe řečeno - já s partnerem jsme uvnitř byli již dvakrát, kamarád nikdy. My chtěli na procházku okolím, on do hradu. Takže jsme si to hezky rozdělili;-)
  Chci tímto poděkovat slečně průvodkyni, že nás neposlala do ..., že pouze se 2 návštěvníky na žádnou procházku nejde, že jsme nedostatečný počet. Člověk se mimo jiné dostane do míst, kam běžně ne. Například začátek trasy u kaple je soukromou částí a běžně se na ni lze dívat pouze přes zamčenou bránu. A teď jsme mohli i přímo do kaple, no parádička!!!
  Hrad je parádní, okolí a všechny sochy jsou také velmi zajímavé! Pošlete prosím poděkování osobě, která toto vymyslela!!! DĚKUJI!

 • MílaPátek, 7. červen95.85.240.34

  Dobrý den 22.5.jsme navštívili váš hrad.Byla to moc pěkná prohlídka a to hlavně k vůli naší průvodkyni paní Lence,které tímto chceme moc poděkovat.Vypravovala s takovým zaujetím,že jsme hltali každé její slovo a úplně nás pohltil život na hradě.Škoda,že nám nepřálo počasí a nemohli jsme si prohlédnout okolí určitě někdy příště!Moc velké díky

 • MilanPondělí, 22. duben217.195.174.252

  Poděkování průvodkyni Karle za příjemnou prohlídku (dnes od 12:00).
  Rád bych se příště dozvěděl více o vztazích Šternberků ze Šternberka (katolíci) a Šternberků z holické větve (kališníci) v 15. století.
  Děkuji.

 • olda.urban@email.czSobota, 8. září194.228.32.101

  Musíme Vám poděkovat za krásný zážitek při prohlídce "Vašeho" hradu. Náš velký dík patří průvodkyni, která s námi šla dnes v 10 hodin. Mluvila jasně a zřetelně, takže nám nic z jejího výkladu neuniklo. Ještě jednou velký dík. Olda Urban a Vláďa Marek z Jihlavy.

 • LídaStředa, 29. srpen37.221.250.252

  Dobrý den ,
  touto cestou bych ráda poděkovala panu průvodci na tomto krásném hradu. Jak prohlídka tak také výklad byl nádherný a mohu všem jen doporučit. I když jsme zde byli až v pozdních odpoledních hodinách,
  prohlídka v 16.15hod.pan průvodce byl velmi příjemný a vše nám trpělivě vykládal a na vše odpověděl.Ještě jednou děkuji za nevšední zážitek
  panu průvodci.Ještě větší dík a obdiv patří majitelům hradu hraběti a hraběnce ze Šternberka,
  že tento hrad zpřístupnili turistům i přesto, že zde žijí .

 • KamilPátek, 24. srpen89.103.60.43

  Zdravím všechny na hrad Český Šternberk. Byli jsme zde i paní v neděli 15.07. a byli jsme opravdu velmi spokojeni. Slečna, která nás provázela byla úžasná a my dva jsme byli na prohlídce jen sami dva. Nevím proč ostatní skončili pouze na nádvoří...
  Přečetl jsem si tady příspěvky píšící o konfliktech na WC, za sebe mohu napsat, že my žádný podobný zážitek nemáme, toalety byly čisté a paní, která se o popsané stará byla příjemná. V pokladně jsem si dokonce mohl nechat batůžek, abych se s ním nemusel vláčet po dobu prohlídky.
  Jak jsem napsal na začátku spokojeni jsme byli maximálně a všem doporučujeme návštěvu a pokud budou mít budoucí návštěvníci štěstí tak i za průvodkyni "naši" slečnu, kterou tímto oba zdravíme.

 • Libor Petřek, Rožnov pod RadhoštěmStředa, 22. srpen213.192.4.162

  Hrad Český Šternberk jsem s manželkou navštívil v pátek 17.8.2018 s prohlídkou od 12:30 hod. Návštěvu vřele doporučujeme: nádherný interiér, překrásné okolí hradu, skvělá slečna průvodkyně s poutavým výkladem, velmi příjemná byla i slečna na pokladně. Prohlídka (50 minut) podle mne vhodná i pro rodiny s malými dětmi. Nemáme Vám co vytknout. Na rozdíl od dnešní udělené stříbrné medaile inspektory TV Nova máte od nás medaili zlatou :-)

 • Josef BaborČtvrtek, 19. červenec194.228.11.89

  Ve čtvrtek 19. 7. od 15.15 hodin nás provázela skvělá slečna průvodkyně. Užili jsme si prima odpoledne. Díky

 • Stanislav Selič, VracovNeděle, 8. červenec107.167.109.167

  8.7.18 v 9:30 návštěva hradu i WC, záchody čisté, paní pohodářka. Výklad super zaměřený na dobu do moderní historie, pak nic mimo útržky že života pana Zdeňka a rodiny. Pan Zdeněk byl? u PTP a zmiňuje jej M. Švandrlík. Rodinu okradli nacisté i komunisté a nakonec sedmilhář Beneš. Jak říkal jeho učitel: nebát se si nakrást. Kdy tento národ plný zlodějů vrátí majetky Sternberkům, Baťům a dalším slušným českým úspěšným lidem? Kdy alespoň přizná, že kradl? Pachatelé nebyli nikdy potrestání, ale ani pojmenováni a my slavíme 100 let zlodějstánu. Za prohnilého Rakouska by se toto nikdy stát nemohlo. Přeju Sternberkům a všem slušným úspěšným lidem hodně štěstí, zdraví a osobní spokojenosti, ale zlodějská lůza má svoje zástupce pořád v parlamentu, nikdy na to nezapomínejte.

 • Kateřina Míková, zástupkyně kastelánkyNeděle, 1. červenec84.244.117.27

  Vážený pane Petere,
  velice Vám děkujeme za pochvalu slečny průvodkyně, byla to její úplně první prohlídka. Je to pro ni velké povzbuzení.
  Velice nás těší, že se Vám na Českém Šternberku líbilo, moc si toho vážíme.

 • Bohumil PeterSobota, 30. červen84.246.161.7

  Dobry den, dne 30.6.2018 jsem navstivil Vas hrad. Mel jsem prohlidku ve 9:30 a bylo nas asi 6 ve skupine. Uplne idealni na foceni. Provadela nas velmi mlada a sympaticka slecna. Asi je u vas kratkou dobu. Byla trosku nervozni, ale vyklad byl suprovej. Obdivuji lidi co delaji pruvodce. S prohlidkou jsem byl nadmiru spokojen a udelal spoustu fotografii. Urcite jsem zde nebyl naposledy a budu mezi prateli vrele doporucovat.

 • Kateřina Míková, zástupkyně kastelánkyPátek, 29. červen84.244.117.27

  Vážená paní,
  velice nás mrzí, že si z návštěvy hradu odnášíte nepříjemný zážitek a že jste se s paní Maruškou, která obsluhuje toalety, nepohodly. Toalety byly vybudovány před nějakým časem a dnes již jejich provedení neodpovídá moderním nárokům, ale jsou udržovány v čistotě. Paní Maruška se o úklid a čištění dobře stará, a to vždy když je třeba, nejen v předem daných intervalech.
  Pokud jde o návštěvní knihu, jak je uvedeno v záhlaví, došlé příspěvky ručně vkládáme, proto se neobjevují ihned. Je to ochrana nejen proti neslušnému vyjadřování, ale hlavně proti spamu.
  Těší nás Vaše pochvala slečny průvodkyně a já věřím, že vzpomínky na příjemně strávený čas při prohlídce předčí neshodu na toaletách.

 • Rodina z PrahyČtvrtek, 28. červen37.48.0.124

  Je Škoda ze nelze napsat pravdivé hodnocení, protože to co jsem odešlala před chvíli, ze obsluha WC sprosté vypadá platicimu zákazníkovi hradní restaurace s rodinným vstupnym před detmi a před ostatními lidmi a to jsem za 3lidi , uhradila 20,- ... a necháte si nejen obsluhu, ale můj pravdivý názor nezveřejnite ... pak postrádám smysl návštěvní knihy...co je platné, ze se průvodkyně snaží, hrad je pěkný upraveny, když obsluha WC když ji upozornite, ze místo čtení by se měla věnovat úklidu , vás tituluje “arogantní kráva” ...

 • Podle obsluhy WC na hradě “arogantní kráva” Čtvrtek, 28. červen37.48.0.124

  Dobrý den,
  Dnes 28.6.18 jsem s rodinou navštívila hrad. Prohlídka v 11.45 hod proběhla v pořádku, velmi milá sympatická průvodkyně . Děkujeme za trpělivost s dotazy děti. Na hradě se nám líbilo, výlet nám nezkazil ani déšť, ale návštěva Hradního WC , dámské toalety byly špinavé, obsluha WC si četla a mluvila vulgárně , kdyby se radši věnovala úklidu WC i svého stolecku. Již vstup působí opravdu nevalně. Zvažte výměnu obsluhy.
  Hrad pěkný, ale doporučuji návštěvu restaurace ve vesnici s rychlou obsluhou a čistým WC v ceně!

 • věraSobota, 19. květen89.24.52.225

  Dne 19.5.2018 jsme s manželem navštívili hrad. Prohlídka odpoledne v 14.15 h. paní průvodkyně byla úžasná, vyprávěla o všem s nadšením, moc se nám to líbilo.Pak jsme se šli podívat k hladomorně a při zpáteční cestě jsme zahlídli i pane hraběte, ve svých letech vypadá skvěle.děkuji a určitě zase někdy přijedeme. Čerňákovi.

 • Martina Pondělí, 14. květen185.91.165.43

  Dobrý den, v sobotu dne 12.5.2018 jsme navštívili hrad. Prohlídka v 10.00 hod., průvodkyně byla skvělá. Vše vyprávěla s nadšením a vtipem. Zajímavý výklad historie, který ani chvilku nenudil.
  Děkuji a určitě zase přijedeme.

 • Simona ŠimkováNeděle, 25. únor94.230.144.37

  Dnes 25.2.2018 jsem navštívila hrad.Je úžasný. Ráda bych touto cestou poděkovala průvodkyni za krásný a milý výklad.Určitě zase přijedeme.

 • KlimentoviNeděle, 2. říjen213.226.242.37

  Dobrý den, rádi bychom touto cestou poděkovali za skvělou prohlídku 1. 10. 2016. Hrad i okolí bylo moc krásné. Slečna na pokladně byla moc milá a ochotná. Velice nás potěšilo, že ačkoliv je hrad soukromý, spolupracuje se státními hrady na projektu Klíč k památkám. Rovněž děkujeme za pěkný výklad slečně průvodkyni, která s naší skupinou vycházela v 10 hodin, ve stejný den jsme totiž navštívili více objektů a tato průvodkyně byla ze všech jednoznačně nejlepší, perfektní přednes a ochota zodpovědět všechny naše dotazy (a že jich nebylo málo). Děkujeme

 • Kateřina Řeháková, zástupkyně kastelánkyNeděle, 18. září84.244.117.36

  Vážený pane Zelingere,
  fotolicence stojí 40 Kč a po jejím zakoupením můžete fotografovat po celou dobu prohlídky.
  Těšíme se na Vaši návštěvu.

 • Zdenek ZelingerStředa, 14. září90.178.11.26

  dobrý den chtěl bych znát cenu fotolicence a zda se smí fotit ve všech místnostech prohlídky dekuji

 • Lora2Pátek, 26. srpen90.180.246.69

  Chtěla bych touto cestou moc poděkovat za Komentovanou procházku okolím hradu Český Šternberk, na které jsem byla dne 20.8.2016. Paní (slečna) průvodkyně byla moc milá a ochotná, o hradu a jeho okolí věděla téměř vše. Tuto komentovanou procházku bych doporučila všem, jako doplnění k prohlídce hradu. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací o hradu, jeho okolí, o životě rodu Šternberků, prošli jsme si i místa, kam by mě při návštěvě Českého Šternberku vůbec nenapadlo jít. Všem DOPORUČUJI a moc děkuji za krásný zážitek!


 • Erb
  Kontakt: Hrad Český Šternberk, tel.: (+420) 317 855 101, hrad@zsternberg.cz